OFERTA

PRZEKŁUWANIE USZU

Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu zarówno dla mężczyzn, kobiet jak i dzieci. Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej. Zabieg wykonujemy pistoletem, który charakteryzuje się delikatną, szybką i bezgłośną pracą. Sprawdzi się idealnie podczas przekłuwania uszu u dzieci, gdyż praktycznie nie czuć momentu przekłucia.

Podczas zabiegu przekłuwania uszu sterylnie zapakowany kolczyk zostaje wstrzeliwany w wybrane miejsce w uchu.

Przed zabiegiem przeprowadzana jest indywidualna konsultacja z kosmetologiem, podczas której klient zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz zapoznaje się z zasadami pielęgnacji uszu po zabiegu. Konsultacja zakończona jest podpisaniem zgody na wykonanie zabiegu.

Kolczyki STUDEX® nie powodują uczuleń oraz przyspieszają gojenie ucha. Kolczyki umieszone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są dopiero przy kliencie co gwarantuje 100% sterylności i bezpieczeństwa.

Po wykonaniu zabiegu każda dziewczynka otrzymuje pamiątkowy dyplomik przekłucia uszu.

przekłuwanie uszu katowice

INSTRUKCJA POSTĘPOWANIA PO ZABIEGU

Dokładnie myj ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.

Oczyszczaj przód i tył ucha dwa razy dziennie wodą utlenioną bez wyjmowania kolczyków. Następnie zaleca się obracać kolczyki o 180º w lewo i prawo, tzn. tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegając owinięciu się włosów wokół sztyftu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.

Zwracaj uwagę, aby na ucho nie przedostał się lakier do włosów, szampon lub inne preparaty. Po umyciu włosów należy przepłukać ucho czystą wodą, a następnie oczyścić wodą utlenioną jak opisano powyżej.

Kontroluj ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.

Przez okres około 1 tygodnia nie zaleca się korzystać z basenu i/lub sauny.

Przez pierwsze 6 tygodni nie wyjmuj kolczyków. Unikaj dotykania uszu i kolczyków, jeżeli nie jest to koniecznie.

Utrzymuj zatyczkę kolczyka we wgłębieniu w sztyfcie kolczyka, a przy każdym zabiegu pielęgnacyjnym kontroluj, czy znajduje się ona w odpowiednim miejscu. W ten sposób zapewnione jest odpowiednie ułożenie kolczyka oraz dostateczny dopływ powietrza do przekłutego kanału. Zbyt ciasne zapięcie kolczyka może doprowadzić do infekcji (patrz rys.).

przekłuwanie uszu

PRZEKŁUCIE PŁATKA UCHA

Pozostaw sztyft w uchu przez nieprzerwany okres sześciu tygodni. Po sześciu tygodniach sztyft może zostać usunięty i zastąpiony innym.

Przez pierwsze sześć miesięcy po zabiegu przekłucia, używaj wyłącznie lekkich kolczyków sztyftowych.

Sztyft powinien być wykonany z chirurgicznej stali nierdzewnej lub innego materiału o właściwościach hipoalergicznych.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i/lub zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja, która powinna ustąpić w przeciągu 48 godzin o ile przestrzegana jest niniejsza instrukcja postępowania po zabiegu przekłucia. Jeżeli wystąpi nadmierny ból / opuchlizna / zaczerwienienie, zwróć się natychmiast po pomoc medyczną.

PRZEKŁUCIE CHRZĄSTKI UCHA

Pozostaw sztyft w uchu przez nieprzerwany okres dwunastu tygodniu. Po dwunastu tygodniach sztyft może zostać usunięty i zastąpiony innym.

Przez pierwsze dwanaście miesięcy po zabiegu przekłucia, używaj wyłącznie lekkich kolczyków sztyftowych.

Sztyft powinien być wykonany z chirurgicznej stali nierdzewnej lub innego materiału o właściwościach hipoalergicznych.

Ze względu na charakterystykę chrząstki ucha, po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność przez cały okres gojenia. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i/lub zaczerwienienie. Jest to normalna reakcja, która powinna ustąpić w przeciągu 48 godzin o ile przestrzegana jest niniejsza instrukcja postępowania
po zabiegu przekłucia. Jeżeli wystąpi nadmierny ból / opuchlizna / zaczerwienienie, zwróć się natychmiast po pomoc medyczną.

DANE FIRMY

Katarzyna Łempicka

Studio Urody EssereBella

ul. Partyzantów 2a

40-775 Katowice

kom.: +48 660 633 071

e-mail: studiourody@esserebella.pl

nr konta: 05 1050 1214 1000 0091 4981 1847

GODZINY PRACY

Poniedziałek – Piątek : 8:00 – 20:00

Sobota : na zapisy